Czym jest Peeling Laserowy?
Zabiegi medycyny estetycznej często kojarzone są (zupełnie niesłusznie) terapiami kierowanymi głównie dla osób w wieku dojrzałym. Peeling laserowy zaś to doskonały przykład zabiegu, który znakomicie sprawdza się także wśród 20. latków. Pozwala w nowoczesny i efektywny sposób wzmocnić strukturę skóry, opóźniając powstawanie pierwszych zmarszczek, oraz znacznie ją odświeżając. Osobom starszym natomiast peeling laserowy przywraca dawny koloryt oraz sprawia, że staje się jędrniejsza oraz gładsza w dotyku.
Na czym polega Peeling Laserowy?
Opisane powyżej efekty możliwe są dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii laserowej Er-YAG FOTONA®. Przy użyciu wiązki z tego urządzenia laserowego, lekarz odparowuje wodę z naskórka Pacjenta. Sprawia to, że w przeciągu kilku dni po zabiegu (najczęściej po trzech dniach), naskórek zaczyna się złuszczać, niejako robiąc miejsce na naskórek nowy, którego intensywna produkcja została aktywowana laserem Er-YAG FOTONA®. Rezlutat: gładsza i jędrniejsza skóra, która odzyskuje dawny koloryt oraz świeżość.
Zabieg można dostosowywać do indywidualnych potrzeb pacjenta. Standardowo wykonywany jest trybie frakcjonowania, polegającym na oddziaływaniu promieniami laserowymi tworzącymi swoistą „siatkę”. Istnieje jednak możliwość bardziej intensywnej terapii niefrakcjonowanej. To, który z dwóch trybów zostanie użyty jest ustalane podczas indywidualnej konsultacji przedzabiegowej.
Chociaż zabieg przeprowadzany jest za pomocą skoncentrowanych wiązek laserowych, nie należy obawiać się bólu. Przez cały czas jego trwania skóra pacjenta intensywnie schładzana jest przy użyciu specjalnej dyszy.
JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ
Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z wszelkich zabiegów polegających na złuszczaniu skóry. Co więcej, przez 4 tygodnie przed zabiegiem należy również unikać opalania się zarówno na słońcu, jak i solarium. Do poprawnego przeprowadzenia peelingu laserowego niezbędna jest też czysta skóra, zatem przed udaniem się do gabinetu należy zmyć z niej wszystkie kosmetyki.
Ze względów zdrowotnych konieczne jest też odstawienie leków fotouczulających, sterydów oraz antykoagulantów na tydzień przed peelingiem.
PO ZABIEGU
Po opuszczeniu gabinetu należy spodziewać się, że poddawana terapii skóra będzie zaczerwieniona. Nie należy się tym martwić – zaczerwienienie powinno zniknąć po około trzech dniach, a cały proces regeneracji trwa około tygodnia.
Po zabiegu należy unikać opalania się oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną przez czas, jaki wyznaczy nam lekarz (zazwyczaj około czterech tygodni). Należy również stosować krem regeneracyjny polecony przez klinikę.
Pierwsze efekty zabiegu widać już po około tygodniu, kiedy nastąpi koniec fazy złuszczania. Pełny efekt widoczny będzie, w zależności od charakteru terapii, w przeciągu około od 3 do 6 miesięcy.
By terapia laserowa mogła osiągnąć pełnię swoich możliwości, potrzebne jest powtórzenie zabiegów. W zależności od potrzeb pacjenta liczba powtórnych wizyt w klinice waha się od 2 do 5 razy.
WSKAZANIA
Zabieg Peelingu Laserowego to świetny sposób na ogólną poprawę jakości naszej skóry, niezależnie od naszego wieku. Szczególnie zaś zalecany jest osobom, które chcą:
- Zredukować przebarwienia związane z wiekiem oraz pierwsze oznaki starzenia szyi, twarzy i dekoltu.
- Pozbyć się blizn potrądzikowych oraz przebarwień pozapalnych po trądziku młodzieńczym
- Wyrównać niejednolity koloryt skóry.
- Zwiększyć jędrność i elastyczność skóry.
- Zlikwidować rozszerzone pory oraz łojotok
- Zredukować nierówności naskórka.
Peelingu można dokonywać na wielu różnych obszarach: powiekach, dłoniach, plecach, dekolcie, szyi oraz twarzy.
PRZECIWSKAZANIA
Ze względów zdrowotnych do zabiegu peelingu laserowego nie powinny przystępować:
- Osoby z uszkodzeniami skóry w miejscach, które mają zostać poddane zabiegowi
- Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią
- Osoby cierpiące z powodu nowotworu